Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Bursa’da bir öğrencinin ölümüne neden olan sürücü denetimli serbestlikle tahliye edildi

Mudanya ilçesine tabi Bademli Mahallesi’nde servis aracıyla çarptığı iki öğrenciden birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına sebebiyet veren sürücü 6 yıl hapis cezasına hükümlü edildi.

6. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutsak davalı Mehmet Akkökoğlu (54), Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı.

Kazada hayatını kaybeden öğrenci İskender Şimşek’in annesi Burcu Irmak ve yaralanan Arda Üzmez (16) ile taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu.

Irmak ve Üzmez’in avukatları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istek etti. Kararı ifade eden duruşma heyeti, Akkökoğlu’nun 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, denetimli serbestlikle tahliyesine karar verildiğini duyurdu.

Mehmet Akkökoğlu idaresindeki servis minibüsü, 30 Ekim 2019’da Bademli Mahallesi’ndeki yağ fabrikası önünde kaldırımda yürüyen öğrenciler İskender Yıldırım (15) ve Arda Üzmez’e çarpmıştı. Kaza yeri yakınındaki özel kolejin 10. sınıfında öğrenim gören iki genç yaralanmıştı.

Bursa Kent Hastanesine kaldırılan yaralılardan Şimşek müdahaleye karşın kurtarılamamış, sürücü ise tutuklanmıştı. Bir önceki mahkemede savcı, araştırmacı raporuna kadar kusurlu yer alan sürücünün “taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına sebebiyet belirlemek” suçundan 15 yıla dek hapis cezasını talep etmişti.

Yedi Gündem

Abone Ol