Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

BUDO’da yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapıldı

BURSA Büyükşehir Belediyesi göre kurulan ve İstanbul ile Bursa aralarında nitelikli, idareli ve tehlikesiz deniz ulaşımının manâlı bir markası haline gelen BUDO’da yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapıldı.

Abone ol

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUDO fiyatlarında iki yıl önceye dönüldüğünü hatırlatarak, sefer saati, günü ve yönü ayrım etmeksizin 39 TL’lik tek fiyat uygulamasına geçildiğini söyledi.
Bursa ile İstanbul arasında nitelikli, idareli ve tehlikesiz deniz ulaşımının sağlanması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında seferlere başlayan ve yılda ortalama 1 milyon yolcu taşıyan BUDO, bilet fiyatlarında indirime gitti. Daha önce tam 65, öğrenci 53, engelli ve gaziler için 45 TL olan bilet ücretleri 39 TL’ye indirilerek, tek fiyat uygulamasına geçildi.

Tam bilette yüzde 40’lık rekor bir indirim gerçekleşirken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni uygulamayı Mudanya BUDO iskelesi önünde yaptığı izah etme ile kamuoyuna duyurdu.

Güvenli alan sertifikası

Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar ve AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ile birlikte Mudanya’daki BUDO İskelesi’ne gelen Başkan Aktaş, ilk kez Bursa’yı deniz ulaşımı ile tanıştıran Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından merhum Hikmet Şahin ve BUDO’yu kuran Recep Altepe’ye teşekkür ederek konuşmasına başladı. BUDO’nun kuruluş amacının kaliteli, idareli ve güvenli ulaşımın sağlanması olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, pandemi sürecinde şehirlerarası ulaşım yasağı olduğu dönem dışarıya BUDO’nun hizmetlerine hiç ara vermediğini kaydetti. Normalleşme süreciyle birlikte milletlerarası kuruluşlar göre yapılan denetimlerle alınan covid 19’a karşı tehlikesiz alan sertifikası ve mesafeli koltuk düzeni ile seferlerin sürdüğünü vurguladı.

Tek fiyat: 39 TL

Pandemi sebebiyle yaşanan yolcu sayılarındaki azalmaya rağmen lüzum deniz ulaşımı gerekse de kent içi ulaşım hizmetlerine ara vermeden çalıştıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Hiçbir şart ve şart olmadan, sefer saati, günü ve yönü fark etmeksizin bütün BUDO fiyatlarımızı 39 TL’ye indirerek, 2 yıl önceki fiyatlarımıza dönmüş oluyoruz. Uygulamamız ilk günden etkisini gösterdi ve normalde 70 -75 yolcu ile kalkarken, bu sabahtan 130 yolcuyla kalktık. Bu kısa süreli bir dilekçe yok. Kış ve bahar dönemi her tarafında vatandaşlarımız bu cazip fiyat uygulamasından yararlanabilecek” dedi.

Idareli ulaşım

Kent içi toplu taşımada Türkiye’deki en ucuz bireysel öğrenci biletinin Bursa’da olduğunu hazırlatan Başkan Aktaş, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldiğimizden beri öğrenci ile alakalı hiçbir zam yapılmadı. Bunun yanında yaptığımız indirimler, daha sonraki fiyat ayarlamaları ile birlikte sıradan biletlerde de totalde yüzde 8 – 9’luk bir çoğalma oldu. Pandemi nedeniyle yapılan seyreltilmiş gezgin uygulaması ve çoğalan maliyetlere karşın idareli fiyat anlayışı kararlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. BUDO bilet fiyatlarında yaptığımız bu indirimle de vatandaşlarımız Bursa İstanbul arasında daha ekonomik seyahat etme imkanına kavuşacak” diye konuştu. bu vesileyle Bursa – İstanbul aralarında günlük karşılıklı 3 olan sefer sayıları 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren 4’e çıkarılacak.