Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

BİLSEM sonuçları 2020 açıklanıyor TC ile sonuç sorgulama

BİLSEM imtihan sonuçları ne zaman açıklanır araştırması öğrenci ve velilerin gündeminde. MEB BİLSEM sınav sonuçları hakkında yeni yorumlama yaptı. BİLSEM grup tarama sınavları 11 Ekim’de sona erecek. BİLSEM sınav sonuçları ise 14 Ekim’de açıklanacak. Sınav sonucu itirafları ise 16 Ekim’de başlayacak.

Abone ol

BİLSEM imtihan sonuçları ne süre açıklanır araştırması başladı. MEB tarafından özel yetenekli öğrencileri vermek için yapılan BİLSEM sınavları 11 Ekim’de sona erecek. MEB kadar yapılan son açıklamaya kadar BİLSEM grup tarama sınav sonuçları 14 Ekim’de açıklanacak. 

2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Sıralama Kılavuzu ile ilgili yapılan açıklamada BİLSEM sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı duyuruldu.

BİLSEM imtihan sonuçlarının ne süre açıklanacağı grup tarama testlerine giren adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Koronavirüs önlemleri zarfında ara verilen grup tarama testleri 11 Ekim’de sona erecek. MEB yayımladığı kılavuz içerisinde BİLSEM imtihan sonuçlarının ekim ayında açıklanacağını duyurdu ve tarihi yayımladı.

Sonuçların açıklanacağı tarih kesin oldu: Grup tarama dilekçe sonuçları 14 Ekim 2020’ de http://meb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Grup tarama uygulama sonuçlarına itiraz başvuruları 16 Ekim ve 22 Ekim tarihleri aralığında alınacak.
İl tanılama sınav komisyonları göre bireysel değer biçme randevuları 2 Kasım ve 6 Kasım tarihleri aralığında verilecek.

BİLSEM sınavları ne zaman bitiyor: 2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu”, COVID-19 salgını nedeniyle alınan sıhhat tedbirleri kapsamında revize edilmiş olup güncellenen yıllık 5 Eylül 2020 tarihinden itibaren uygulanacaktır. 4 Ocak’ta başlayan grup tarama sınavları 11 Ekim’e kadar devam edecek.