Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Aydın’da 64 gün sonra bulunan kayıp kızın ablasına cinsel saldırıyla suçladığı babası tutuklandı

AYDIN’ın Karpuzlu ilçesinde ineklerini sağmak için evinin arkasındaki ahıra giden ve yeniden geri dönmemesi üstüne ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Ö.K. (17), 64 gün sonra bulunup devlet korumasına alındı. Ö.K., ifadesinde, babasının evli olan ablasına cinsel saldırıda bulunduğunu, kendisine de bulunabileceğini düşünüp evden kaçtığını söyledi. Gözaltına alınan baba E.K. tutuklandı.

Abone ol

AYDIN’ın Karpuzlu ilçesi Tekeler Mahallesi’nde çiftçilik ve besicilikle geçimini sağlayan ailenin 5 çocuğundan Ö.K. (17), 3 Ağustos’ta saat 19.00 sıralarında inekleri sağacağını söyleyerek evlerine 20 metre mesafedeki ahıra gitti. Aradan uzun zaman geçmesine karşın kızı dönmeyince baba E.K., ahıra gitti ancak kızını bulamadı. Gidebileceği yerlere bakmasına karşın kızına ulaşamayan baba, bir gün sonra jandarmaya gidip kayıp başvurusunda bulundu.

Video çekerek destek çağrısında yer alan E.K., haber alamadığı kızının bir an önce bulunmasını istedi. Kızının hayatından endişe ettiğini gösteren baba, “Kızım, az daha giz oldu. Aramadığımız yer kalmadı. Yerin dibine de girse onu bulacağım. Bu savaşa devam edeceğim. Anne ve babası olarak bu günleri yaşamak zorunda değiliz. Kızım çık ortaya, seni bekliyorum. En kısa zamanda bulunmanı ve geri dönmeni istiyorum. Diken üzerinde yaşıyorum. Öldün mü kaldın mı, sağ mısın onu da bilmiyoruz. Bizim günahımız neydi? Onu görebilen veya yerini bilen biri varsa yurttaş olarak görevini yerine getirerek, bize haber versin. Günlerdir uyku uyumadım. Aç, susamış hayatta kalmaya çalışıyorum. Hayatımız alt üst oldu. Bu insanlarda nasıl vicdan var? Kızım daha 17 yaşında, nasıl gizli uyuyorsunuz? Anneyi, babayı hiç düşünmüyor musunuz? Kaçtı mı, kaçırıldı mı, onu da bilmiyoruz. Kızım ortaya çık ya da bize bir ışık yolla. Yetkililerden kızımın bulunması için takviye bekliyorum” diyerek çağrıda bulunmuştu.

Kızının ifadesinin gerisinde tutuklandı

Kayıp olan Ö.K., 64 gün sonra, Tekeler’e 3 kilometre mesafedeki diğer bir mahallede kaldığı evde jandarma göre bulundu. Ö.K., jandarmadaki ifadesinde, babasının evli olan ablasına cinsel saldırıda bulunduğunu, kendisine de bulunacağını düşünüp evden kaçtığını söyledi. Genç kızın ifadesinden yol çıkan jandarma baba E.K.’yi gözaltına aldı. Jandarmanın ifadesine başvurduğu abla H.A. da babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı. Jandarmadaki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edilen baba E.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ö.K. ise ailesine teslim edilmeyip 18 yaşından ufak olduğu için devlet korumasına alındı.