Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

‘Avcı’ lakaplı seri katil için karar verildi

KAYSERİ’de aralarında kardeşinin de bulunduğu 7 kişiyi öldüren, tahliye olduktan sonradan da 2018 yılında özel emniyet görevlisi Sami Yılmaz’ı (47) pompalı tüfekle vurarak öldüren ‘Avcı’ lakaplı Hamdi Kayapınar’a (39) bahşedilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası Ankara Alan Adliye Mahkemesi 2’nci Cinayet Dairesi’nce onandı.

Abone ol

Hamdi Kayapınar, 1994 yılında henüz 14 yaşındayken kendisinden bir yaş ufak kardeşini iple boğarak öldürdü. Kayapınar, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonradan ‘Şartlı Salıverme Yasası’ndan yararlanarak terhis edildi.

Kayapınar, 1998-2001 yılları arasında da Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdullah Aslan, Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç ve Cafer Şahin’i öldürdü. Polis memuru İlhan Duruş ve Bedrettin Duvar’ı da yaraladı.

Tutuklanıp yargılanan Kayapınar, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kayapınar, ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ dahilinde erken tahliye hükmünden yararlanarak, 16 yıl 2 gün cezaevinde kaldıktan sonradan Şubat 2017’de terhis edildi.

Emniyet görevlisi öldürüldü
‘Avcı’ lakaplı Hamdi Kayapınar, 2 Ağustos 2018’de, merkez Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi, Komando Caddesi’nde bir iş insanına ait villada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan emekli bilirkişi çavuş Sami Yılmaz’ı, pompalı tüfekle alev ederek öldürdükten daha sonra beğendiği tabancasını gasp edip, kaçtı. Olaydan 4 gün sonradan Şimşek Beyazıt Mahallesi’ndeki evine yapılan baskınla yakalanan Kayapınar, tutuklandı.

Kayseri 1’inci Ağır Canice Mahkemesi’nde, ‘tasarlayarak adam öldürme’, ‘yağma’, ‘ruhsatsız tabanca bulundurma’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Kayapınar, geçen sene 11 Şubat’ta ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Karara itiraz edildi
Sanık ve müşteki yakınları İstinaf Mahkemesi’ne başvurarak karara itiraz etti. Ankara Alan Adliye Mahkemesi 2’nci Canice Dairesi, hızlı katil Kayapınar hakkında bahşedilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına yapılan itirazı karara bağladı. Ceza dairesi, davalı hakkında bahşedilen cezaya yapılan itirazın reddine karar verdi. Suç Oluşturan Dairesi lokal mahkemenin kararında usule ve ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığı, cezaların kanuni bağlamda uygulandığının anlaşıldığını kaydetti. Bu Nedenle, sanık Hamdi Kayapınar’ın cezası onanmış oldu. Cinayet dairesi, oy birliği ile verdiği kararını Yargıtay yolu açık almak üzere aldı.