Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Aldatılan biri tekrar birine güvenebilir mi tekrar bir ilgiye başlayabilir mi?

Kuşkularla baş başa kalmak hayli berbattır. Fakat Bir kişinin yaptığı yanılgıyı bütün herkese mal etmemek lazım! İçinden çok kolay çıkılabilecek bir durum olmasa bile kendinizi bir felaketin içerisindeymiş üzere hissedip etrafınızdaki insanlara karşı net bir karar verip ön yargılarda bulunmaya sürüklemeyin! Her ne kadar sizin için güç bir durum olsada biraz vakit ve sizler için derlediğimiz bir kaç teklifle hayata yeni bir başlangıç yapabilirsiniz!

-Kendinize bir vakit belirleyin zira biten bir bağlantının akabinde çabucak biriyle olamazsınız kanılarınız çok kolay değişkenlik gösterebilir bu noktada kendinizi dinleme süreci dediğimiz bir vakit ayırın ve bu süreçten çıktığınızda sağlıklı düşünmeye başladığınızda irtibata geçin!

-Duygularıızı bastırmayın! Bu süreçte susmak ileride patlak vermenize neden olacaktır. O yüzden patlayın bağırın, çağırın, dertleşin bu süreçte gerek arkadaşlarınızdan gerek uzman bir psikologdan yardım alabilirsiniz. Unutmayın niyetlerini bastırmak hislerinizin güçlenmesine neden olacaktır.

-Dönün ve ardınıza bir bakın. Şimdiye kadar yaşadığınız hangi olumsuzluk ve berbat bir gün geride kalmadı ki? Vakitle her şeyin yoluna gireceğini ve yaşadıklarınızı artta bırakacağınız günlerin olacağını aklınızdan çıkarmayın!

-Affedin! Zira birgün ardınıza baktığınızda keşke deme ihtimaliniz olabilir. İleride keşke dememek için bir defa daha affedebilirsiniz. Fakat bununda bir sonu olmalı karşınızdaki kişi sizin zaafınızdan yararlanmak isteyebilir dikkat!

-Onarmayı deneyin. Tekrar bir yanılgı yakalarsanız geri dönüşü olmayacağını aslında biliyorsunuz. Kaybedecek neyiniz var ki bırakın karşınızdaki kişi birebir yanılgıyı yaparsa kaybettiğiyle kalsın siz emin ve ileri adımlarla hayata devam edebiliceğenizi asla unutmayın.