Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok’ı satacak

Almanya’nın önde gelen dergilerinden Manager Magazine’de yer alan habere göre, Alman giyim markası Adidas, 2006 yılında 3.8 milyar euroya satın aldığı Reebok’ın değerinin 842 milyon euroya düşüşünün arkasından satmaya karar verdi. Söz konusu satışın 2021 Mart ayına dek tamamlanması hedefleniyor.

KORONAVİRÜS REEBOK’I VURDU

Tüm dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs pandemisinde Reebok, Adidas’tan daha çok etkilendi. Pandemi süreci baştan başa Adidas’ın geliri ikinci çeyrekte %33 düşerken, Reebok’ın geliri %42 düşüşle 228 milyon euroya geriledi.

3 TALİP VAR

Olası bir satmak için Adidas az önce fiyat belirlemese de Alman medyasında yer alan haberlere kadar, Timberland ve The North Face’i çatısı altında bulunduran ABD’li giyim şirketi VF Corp, Wilson ve Salomon markalarının sahibi Finlandiya merkezli Amer Group ve Çinli Anta Sports Products, Reebok’a talip olanlar arasında.

Manager Magazine’e kadar ise Adidas İcra Kurulıu Başkanı Kasper Rørsted, Reebok’ı pandemi öncesi satmaya karar verseydi 2 milyar euroya yakın bir gelir elde edecekti oysa Reebok’ın yaşadığı layık kaybı ile satmak bedelinin 2 milyar euronun aşağıda olacak.

Adidas’ın yatırımcıları bir süredir Adidas’a “atıl” olduğu gerekçesiyle Reebok’ı elden çıkarma baskısı yapıyordu.

Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak